Apple ID کاربران ایرانی ساخت Apple ID تنها با شماره تلفن‌های خارجی ممکن است

راه‌ حل کاربران ایرانی ساخت Apple ID

apple-id
به گزارش شرکت راش بنیان مدرن پاژ ، شرکت اپل به‌تازگی شیوه ساخت حساب‌ کاربری مخصوص خود یا همان Apple ID را به‌روز کرده است. و اکنون وارد کردن شماره تلفن برای دریافت کد تایید یکی از مراحل ضروری ساخت این حساب است. اما با مرور فهرست کشورهایی که در وب‌سایت این شرکت موجود است.
متوجه شدیم که نام ایران در این فهرست وجود ندارد. و اپل امکان ثبت شماره‌ تلفن‌ها از مبدا ایران را برای کاربران مسدود کرده است. و در نتیجه امکان ساخت Apple ID برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

Apple ID

تا پیش از این برای ساخت Apple ID به یک ایمیل معتبر نیاز بود. اما اکنون کاربر باید شماره تلفن همراه خود را نیز وارد نماید تا از طریق تماس تلفنی یا پیامک کد تایید لازم برای ثبت حساب را دریافت کند. اقدام اپل در افزودن این مرحله در واقع یک اقدام امنیتی است. و در مجموع به نفع کاربران خواهد بود، اما متاسفانه برای کاربران ایرانی که قصد ایجاد حساب کاربری جدیدی را دارند مشکل ایجاد کرده است. با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، شرکت اپل امکان پشتیبانی رسمی از کاربران ایرانی را ندارد. و به همین دلیل نام ایران در فهرست کشورهایی که در وب‌سایت این شرکت موجود است دیده نمی‌شود. بنابراین، کاربران جدیدی که قصد استفاده از آیفون یا سایر محصولات اپل را دارند نمی‌توانند از شماره تلفن خود برای ساخت Apple ID استفاده کنند.

راه‌‌‌حل مناسب برای ساخت apple id با شماره ایران

پس از این اقدام اپل، بار دیگر بحث استفاده از شماره‌های مجازی بین کاربران قوت گرفته است. اما باید در نظر داشت که اکثر شماره‌های مجازی که به رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرند تنها مدت محدودی قابل دسترسی هستند. و پس از آن غیر فعال و به شخص دیگری واگذار می‌شوند. راه‌حل دیگری که به ذهن می‌رسد، کمک گرفتن از افراد مطمئنی است که در خارج از ایران زندگی می‌کنند.

اما یکی از راه‌کار دیگر خرید یک شماره مجازی سرویس Google Voice بود که با در اختیار گذاشتن یک شماره مجازی دائمی از آمریکا یا کانادا، امکان استفاده از خدمات این شماره را برای کاربران فراهم می‌کند. و با استفاده از آن موفق شدیم یک حساب جدید بسازیم که مراحل آن را در تصاویر بعدی مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram youtube telegram pinrtest aparat

شبکه های اجتماعی

resume
home
calc
user_panel