راه اندازی سرور | راش بنیان مدرن پاژ

راه اندازی سرورها شبکه

Server Setup

خدمات شرکت راش در زمینه راه اندازی سرورهای شبکه:

سرور شبکه امروزه یک کامپیوتر قدرتمند است که منابع مشترک مختلفی را برای ایستگاه های کاری و سایر سرورهای یک شبکه فراهم می کند. منابع مشترک می تواند شامل فضای دیسک، دسترسی سخت افزاری و خدمات ایمیل باشد. هر کامپیوتری می‌تواند یک «سرور شبکه» باشد، اما چیزی که سرور را از ایستگاه کاری جدا می‌کند سخت‌افزار نیست، بلکه عملکردی است که کامپیوتر انجام می‌دهد.

VPS SERVER
 1. Application Servers

Application Server عموماً به عنوان یک نوع میان‌افزار شناخته می‌شود که ترجمه آن سرويس دهنده نرم افزار کاربردي است. این نوع سرور به يک نرم افزار يا سخت افزار گفته مي‌شود و معمولا يک نرم افزار کاربردي تحت وب سايت را سرويس‌دهي مي کند. در واقع اين نرم افزارهاي کاربردي هيچگونه رابط گرافيکي ندارند و فقط براي ارائه داده‌ها و اطلاعات به کلاينت‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند به عبارت دیگر این سرور ، و بخش بزرگی از مسیر محاسباتی بین سرورهای پایگاه داده و کاربر نهایی را به هم متصل می‌کنند.

 1. Client Servers

در مدل برنامه‌نویسی کلاینت/سرور، سرور برنامه‌ای است که منتظر برنامه‌های سرویس گیرنده در همان سیستم یا سایر سیستم هاست  به عبارت دیگر شبکه مشتری-سرور(  Client Server)   یک رایانه مرکزی است ، که به عنوان سرور نیز شناخته می شود ، که میزبان داده ها و منابع است. مشتریان از طریق لپ تاپ و کامپیوترهای رومیزی با سرور در ارتباط هستند و درخواست خود را برای استفاده از داده ها ارسال میکنند.

 1. Collaboration Servers

از بسیاری جهات، نرم افزار همکاری که زمانی «گروه افزار» نامیده می شد، قدرت اصلی وب را نشان می دهد. نرم‌افزار همکاری که به کاربران امکان می‌دهد بدون توجه به مکان، از طریق اینترنت یا اینترانت شرکتی با یکدیگر همکاری کنند و در فضای مجازی با یکدیگر همکاری کنند.

 1. FTP Servers

این سرور یکی از قدیمی ترین سرویس های اینترنتی است که به عنوان یک پروتکل انتقال فایل، امکان جابجایی یک یا چند فایل را به صورت ایمن بین رایانه ها فراهم می کند و در عین حال امنیت و سازماندهی فایل و همچنین کنترل انتقال را بر عهده دارد.

 1. List Servers

لیست سرورها یا سرورهای فهرست راهی برای مدیریت بهتر لیست های پستی ارائه می دهند، حال آنکه این لیست ها گفتگوهای تعاملی باز برای عموم زیرمجموعه باشند یا لیست های یک طرفه ای که اعلامیه ها، خبرنامه ها یا تبلیغات را ارائه می دهند.

 1. Mail Servers

سرورهای پست تقریباً به اندازه سرورهای وب در تمامی مجموعه ها ضروری و حیاتی هستند، ایمیل سرورها را از طریق شبکه های شرکتی (از طریق LAN و WAN) و در سراسر اینترنت  کار جابجایی و ذخیره کردن را بر عهده دارند.

 1. Open Source Servers

در مورد سرور open Source  اینگونه می توان گفت که این سرور به تمامی اجزا،  از سیستم عامل سرور منبع باز اصلی تا نرم افزار سروری که به مجموعه کمک می کند وظیفه اصلی و نهایی خود را انجام دهند، نرم افزار منبع باز بخش مهمی از بسیاری از زیرساخت های فناوری اطلاعات است.

 1. Proxy Servers

سرورهای پروکسی بین یک برنامه مشتری (معمولاً یک مرورگر وب) و یک سرور خارجی (معمولاً سرور دیگری در وب) قرار می گیرند تا درخواست ها را فیلتر کنند، عملکرد را بهبود بخشند و اتصالات را به اشتراک بگذارند.

 1. Real-Time Communication Servers

سرورهای ارتباطی بلادرنگ، که قبلاً به عنوان سرورهای چت یا سرورهای IRC شناخته می‌شدند، و هنوز هم گاهی اوقات به عنوان سرورهای پیام فوری (IM) نامیده می‌شدند، تعداد زیادی از کاربران را قادر می‌سازند تا اطلاعات را به صورت آنی مبادله کنند.

 1. Server Platforms

اصطلاحی که اغلب مترادف با سیستم عامل استفاده می شود، پلت فرم سخت افزار یا نرم افزار زیربنایی یک سیستم است و در واقع موتوری ست که سرور را هدایت می کند.

 1. Telnet Servers

تلنت مخفف network virtual terminal protocol است. سرور Telnet به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سیستم میزبان وارد شوند و فعالیت های خود را  همانند زمانی که  روی رایانه ای از  راه دور کار می‌کنند انجام دهند.

 1. Virtual Servers

از سال 2009، تعداد سرورهای مجازی از تعداد سرورهای فیزیکی بیشتر شده است. امروزه مجازی سازی سرور در مرکز داده تقریباً در همه جا مورد استفاده است. مجازی سازی سرور به تکنولوژی ایجاد نمونه های مجازی از هر سیستم عامل بر روی یک بستر مجازی گفته می شود. از هایپروایزر گرفته تا ابرهای ترکیبی از انواع مجازی سازی های سرور هستند.

 1. Web Servers

این نوع از سرورها در هسته خود، یک وب سرور محتوای ثابت را بصورت بارگیری یک فایل از یک دیسک و ارائه آن در سراسر شبکه به مرورگر وب کاربر و به مرورگر وب ارائه می دهد. کل این تبادل با واسطه مرورگر و سرور با استفاده از HTTP انجام میگیرد.

 • Exchange Server

مایکروسافت اکسچنج که برای ارائه امنیت و قابلیت اطمینان در سطح سازمانی مورد نیاز کسب و کارها ساخته شده است، ایمیل، تقویم و مخاطبین را در رایانه شخصی، تلفن و مرورگر وب شما ارائه می دهد.

 • Lync Server

Lync Server یک نرم‌افزار سرور ارتباطات بی‌درنگ سازمانی است که زیرساختی را برای پیام‌های فوری سازمانی ، VoIP، کنفرانس‌های موقت و ساختاریافته (صوتی، ویدئویی و کنفرانس وب) و اتصال PSTN از طریق یک دروازه شخص ثالث یا SIP Trunk فراهم می‌کند.

 • SharePoint Server

یک محصول سرور که به فناوری SharePoint Foundation متکی است تا چارچوبی سازگار و آشنا برای لیست ها و کتابخانه ها، مدیریت سایت و سفارشی سازی سایت ارائه دهد. شیرپوینت سرور شامل تمام ویژگی های اساسی شیرپوینت به علاوه ویژگی ها و قابلیت های اضافی مانند مدیریت محتوای سازمانی، هوش تجاری، جستجوی سازمانی، سایت های شخصی و نیوزفید است.

 • SQL Server

SQL Server یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) از مایکروسافت است که برای محیط سازمانی طراحی شده است. به عنوان یک پایگاه داده، یک محصول نرم افزاری است که وظیفه اصلی آن ذخیره و بازیابی داده ها به درخواست سایر برنامه های نرم افزاری است: برنامه هایی که در همان رایانه هستند یا آنهایی که روی رایانه دیگری در یک شبکه (از جمله ابر) اجرا می شوند.

 • Windows Server

Windows Server 2012 به عنوان نسخه سرور ویندوز 8، این نوع از سرور را مجدداً تعریف می کند و صدها ویژگی و پیشرفت جدید را ارائه می دهد که شامل مجازی سازی، شبکه، ذخیره سازی، تجربه کاربر، رایانش ابری، اتوماسیون و غیره می شود.

اگر می‌خواهید در مورد راه‌حل‌ها و دیگر  سرورهای موجود بدانید، با ما در تماس باشید. تیم راش راه حل های منحصر به فردی را به شما پیشنهاد میدهد که در عین کارایی بالا، هزینه بهینه و صرفه اقتصادی داشته باشد.

راش بنیان مدرن پاژ

لینک های مفید

راش بنیان مدرن پاژ

فعالیت خود را در سال 1394 با جمعی از  مهندسین و کارشناسان خلاق آغاز کردیم و برای مجموعۀ کاریمان نام تجاری «راش (Raush)» را برگزیدیم تا یادآور اهداف و آمال هایمان باشد. 
***********
مهندسین راش با بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با اتکا به رشد و پیشرفت علمی ـ تخصصی تیم خود توانسته است نقشی موثر، تخصصی و کارساز در ارائه خدمات مذکور داشته باشد.

راه های ارتباطی

91003863 51(98+)

3863 3878 51(98+)

0494 597 938(98+)

instagram youtube telegram pinrtest aparat

شبکه های اجتماعی

resume
home
calc
user_panel