مجازی سازی | راش بنیان مدرن پاژ

مجازی سازی

virtualization

چرا مجازی سازی به یکی از تکنولوژی های ضروری برای هر مجموعه و کسب و کار تبدیل شده است؟

بسیاری از کسب و کار ها و سازمان ها مجموعه ی خود را به سرورهایی مجهز می کنند که فقط با کسری از ظرفیت خود فعالیت دارند، که عموما این امر به این دلیل است که سرور فیزیکی خود را به یک برنامه خاص اختصاص می‌دهند.

این روند یک مکانیسم ناکارآمد است چرا که همواره در هر سرور ظرفیت مازادی وجود دارد که مورد استفاده قرار نمیگیرد، و در نتیجه منجر به هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های IT بالاتر می‌شود.

مجازی سازی به عنوان روشی برای تقسیم منطقی منابع است و هدف آن مدیریت منابع سرور و یا منابع شبکه است.

به عبارت دیگر با استفاده از فرایند virtualization می‌توان منابع یک سرور، شبکه، دسکتاپ و یا فضای ذخیره‌سازی را به صورت مجازی استفاده کرد.

 

این مجازی سازی می تواند یک نسخه مجازی از یک شی واقعی باشد.

چه آن قسمتی از یک سرور یا سخت‌افزار و نرم‌افزار باشد و یا حتی یک شبکه اینترنتی . اما در نهایت این تکنولوژی جهت ایجاد کنترل آسان‌تر و بهتر بر روی منابع به کار می رود.

مجازی سازی می تواند سرعت، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری فناوری اطلاعات را افزایش دهد و در عین حال صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها ایجاد کند.

پویایی بیشتر در انجام فعالیت ها، افزایش کارایی و در دسترس بودن منابع، عملیات خودکار، همگی از مزایای مجازی سازی هستند که مدیریت IT را ساده تر و نگهداری و بهره برداری از آن را کم هزینه تر می کنند.

فعالیت های تیم راش در زمینه مجازی سازی همواره حول 4 محور اصلی از مزایای مجازی سازی بوده است.

کاهش هزینه های IT(شامل نگهداری و نیروی انسانی Cooling , Powering .)

کاهش زمان از کار افتادگی و افزایش انعطاف‌پذیری در شرایط بازیابی

استفاده بهینه از منابع و یکپارچه سازی آن و افزایش کارایی و بهره وری

افزایش ضرایب امنیتی در ماشین های مجازی

Connection

برای راه‌اندازی VDI در بستر VMware نیاز به مولفه‌های مختلفی داریم. Connection Server، سرور اصلی زیرساخت VDI است. اولین و مهم‌ترین مولفه برای راه اندازی VDI کانشکن سرور است که به عنوان سروری داخلی راه‌اندازی شده و وظیفه مدیریت و آماده‌سازی دسکتاپ ها را برعهده دارد.

Agent

مولفه‌ای است که باید بخش ثابتی از تمام ماشین‌های مجازی باشد که قرار است توسط Horizon View Connection Server مدیریت شوند. جهت بهبود کارایی بهتر است Agent روی هر ماشین مجازی نصب شود تا در قالب یک میز کار مجازی در دسترس کاربران قرار گیرد. عامل مذکور ویژگی‌های مهمی را برای دسکتاپ‌های مجازی ارائه می‌کند که از آن جمله باید به پشتیبانی از یو‌اس‌بی، تجهیزات جانبی، چاپ کردن و نظارت بر اتصالات اشاره کرد.

vCenter

یک سرور مرکزی برای مدیریت هاست های موجود در دیتا سنتر می‌باشد که یکی از اجزا تشکیل دهنده محصول VMware vSphere می‌باشد. به نوعی می‌توان vCenter  را هوشمند ساز مجازی ساز سرور دانست . سرور Horizon View Connection  برای ارتباط با مجازی ساز سرور و دسترسی به ماشین های مجازی از این سرور استفاده می‌کند.

Client

برنامه اي است که بر روی دسکتاپ کاربر نصب می‌شود و پل ارتباطی بین View Connection سرور و کاربر است. به عبارتی شما بوسیله ي این برنامه به دسکتاپ مجازي خود متصل می شوید. ViewClient قابلیت نصب بر روي پلتفرم هاي لینوکس و مک و ویندوز را دارد . این برنامه بر روی زیرو کلاینت ها نیز وجود دارد و ارتباط کاربر پشت سیستم با دسکتاپ مجازی اش را فراهم می‌کند.

UAG

برای دسترسی کاربران خارج سازمان به میز کاری و برنامه ها باید از Unified Access Gateway (UAG) استفاده کرد. UAG یک OVF Appliance لینوکسی است که در DMZ نصب میشود و  درخواست Authentication را به سمت View Connection Server هدایت می کند. در حقیقتUAG  مثل یک پراکسی برای Connection Server عمل می کند که در ناحیه امن شبکه شما واقع شده است؛ این معماری باعث امن شدن زیر ساخت شما خواهد شد.

راش بنیان مدرن پاژ

لینک های مفید

راش بنیان مدرن پاژ

فعالیت خود را در سال 1394 با جمعی از  مهندسین و کارشناسان خلاق آغاز کردیم و برای مجموعۀ کاریمان نام تجاری «راش (Raush)» را برگزیدیم تا یادآور اهداف و آمال هایمان باشد. 
***********
مهندسین راش با بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با اتکا به رشد و پیشرفت علمی ـ تخصصی تیم خود توانسته است نقشی موثر، تخصصی و کارساز در ارائه خدمات مذکور داشته باشد.

راه های ارتباطی

91003863 51(98+)

3863 3878 51(98+)

0494 597 938(98+)

instagram youtube telegram pinrtest aparat

شبکه های اجتماعی

resume
home
calc
user_panel