بک آپ و پشتیبان گیری | راش بنیان مدرن پاژ

بک آپ و پشتیبان گیری​

Server backup

سرورهای پشتیبان، رایانه‌های پرقدرتی هستند که وظیفه ذخیره و محافظت از داده‌های حیاتی شبکه را برای بدترین سناریوها بر عهده دارند. حال آنکه این موقعیت های خطرناک شرایط محیطی و قطع برق طولانی مدت باشد یا حمله سایبری پیشرفته. در هر حالتی سازمان ها به روشی برای بازیابی اطلاعات از دست رفته نیاز دارند.

این احتمال وجود دارد که هر مجموعه و یا سازمانی در طول زمان استفاده تکنولوژی و فناوری ارتباطات و اطلاعات ، مورد حملات سایبری قرار گرفته و یا چنین تهدید بالقوه ای برای آن وجود داشته باشد. این احتمال خطرناک و غیر قابل اغماض، اهمیت پشتیبان‌گیری از سرور و افزونگی داده‌ها را پررنگ تر و قابل توجه تر میکند.

به طور کلی پشتیبان گیری سرور از منابع حیاتی  شبکه از بروز  این مشکلات جلوگیری میکند:

اطمینان از اینکه مهاجمان، دسترسی کاربران شبکه را به منابع مورد نیاز قطع نمیکنند.

سازمان ها جهت شناسایی، بهینه سازی و حفظ داده ها و شیوه های امنیتی تحت فشار قرار نمیگیرند.

در این بین نکات مهمتری نیز اعم از نحوه عملکرد پشتیبان‌گیری سرور، نوع پشتیبان‌گیری( محلی و ابری) و راه‌حل‌های پشتیبان‌گیری وجود دارد  که هر یک جداگانه و بر اساس اولویت ها و خط مشی مجموعه ها و سازمان ها توسط تیم پشتیبان گیری راش بررسی و  تحلیل می شود.

سرورهای محلی یا مبتنی بر ابر می‌توانند از فایل‌ها، پوشه‌ها، پایگاه‌های داده، دیسک‌های سخت و غیره نسخه پشتیبان تهیه کنند تا اطمینان حاصل کنند که داده‌ها خارج از استفاده روزمره به عنوان منابع شبکه باقی می‌مانند.

شایان ذکر است با ظهور راه حل های ابری، خدمات پشتیبان گیری پیشرفت قابل توجهی داشته است و  فراتر از روند ذخیره سازی ابری مصرف کننده، موارد  بسیاری جهت تامین امنیت فضای پشتیبان سرور ابری برای کسب و کارها وجود دارد.

پشتیبان گیری کامل

در این نوع پشتیبان گیری همه اطلاعات کپی می شود. بار داده ها نسبتا سنگین خواهد بود و از لحاظ سرعت کندترین پشتیبان به شمار می آید. اما مزیت اصلی این است که در صورت لزوم پشتیبان کامل را بازیابی می کند

پشتیبان گیری دیفرانسیل

تغییرات جدید را کپی می کند و بار داده نسبتاً متوسط است. پشتیبان‌گیری سریع‌تر انجام میشود و سرعت بازیابی بالایی دارد. به طور کلی آخرین نسخه پشتیبان کامل و آخرین نسخه پشتیبان دیفرانسیل را بازیابی می کند

پشتیبان گیری افزایشی

تغییرات جدید را کپی می کند و مسلما بار داده کمتر است. سریعترین نسخه پشتیبان به شمار می آید و در عین حال کمترین سرعت بازیابی را دارد. آخرین نسخه پشتیبان کامل و تمام تغییرات افزایشی را بازیابی می کند

راش بنیان مدرن پاژ

لینک های مفید

راش بنیان مدرن پاژ

فعالیت خود را در سال 1394 با جمعی از  مهندسین و کارشناسان خلاق آغاز کردیم و برای مجموعۀ کاریمان نام تجاری «راش (Raush)» را برگزیدیم تا یادآور اهداف و آمال هایمان باشد. 
***********
مهندسین راش با بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با اتکا به رشد و پیشرفت علمی ـ تخصصی تیم خود توانسته است نقشی موثر، تخصصی و کارساز در ارائه خدمات مذکور داشته باشد.

راه های ارتباطی

91003863 51(98+)

3863 3878 51(98+)

0494 597 938(98+)

instagram youtube telegram pinrtest aparat

شبکه های اجتماعی

resume
home
calc
user_panel