تجهیزات ویپ | راش بنیان مدرن پاژ

تجهیزات ویپ

VOIP equipment

  

سیستم تلفن های تحت شبکه یا همان VoIP به کاربران این امکان را می دهد که از طریق دستگاه های مجهز به اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. سخت افزار این سیستم چیزی است که می تواند سیستم تلفن موجود شما را به سیستمی که کاملاً مبتنی بر اینترنت است منتقل کند.

اینکه چه تجهیزاتی مورد نیاز سیستم VoIP یک مجموعه است به نوع کاربرد آن بستگی دارد – کاربری  مسکونی یا تجاری.

در کاربری مسکونی فقط به یک رایانه شخصی / لپ تاپ، تلفن نرم افزاری و یک هدست نیاز است. این در حالی است که یک مجموعه کوچک ممکن است نیاز به تجهیزات بیشتری داشته باشد. کاربران تجاری به یک تلفن تحت وب یا تلفن نرم افزاری، یک کامپیوتر، یک هدست، اینترنت یا داده پرسرعت و یک اشتراک VoIP تجاری نیاز دارند.

بدون تجهیزات VoIP مناسب، با کیفیت پایین تماس VoIP مواجه میشویم که منجر به عدم کارایی و ارتباط می شود. برای پیشگیری از  این مشکل، تهیه تجهیزات مناسب و راه اندازی VoIP بصورت تخصصی موثرترین راه حل است.

جهت آشنایی و تصمیم گیری بهتربرای در اینجا چک لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از VoIP  را به شما معرفی میکنیم. تا بر اساس نوع نیاز مجموعه پیش زمینه ای از تجهیزات مورد  نیاز سیستم VoIP مورد نیاز ،  بسته به نوع استفاده- کاربری مسکونی یا تجاری- داشته باشید.

 

  1. تلفن های VoIP: تلفن های سخت افزاری یا نرم افزاری

یکی از اصلی ترین تجهیزات VoIP که برای برقراری و دریافت تماس مورد نیاز است تلفن های ویپ می باشد. تلفن های تحت شبکه از فناوری IP (اینترنت) برای انتقال تماس بین دو یا چند طرف استفاده می کنند.

دو نوع تلفن VoIP وجود دارد:

  • تلفن های سخت افزاری- که همانند تلفن های سنتی هستند اما با سخت افزار دیجیتال تخصصی عرضه می شوند.
  • تلفن‌های نرم افزاری – برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای مبتنی بر وب هستند که می‌توانند بر روی دستگاه‌های مختلف دانلود و نصب شوند.

از آنجایی که تلفن های نرم افزاری را می توان از هر مکان و دستگاهی استفاده کرد حتی می توانید از ترکیبی از هر دو نوع تلفن VoIP برای پشتیبانی از کاربران داخلی و از راه دور استفاده کنید.

 

  1. هدست

در مرحله بعد، شما به هدست های VoIP برای کاربران خود نیاز خواهید داشت. تلفن های سخت افزاری VoIP دارای میکروفون و گیرنده هستند. با این حال، اگر کاربران شما از یک تلفن نرم افزاری استفاده می کنند، به یک هدست با میکروفون نیاز خواهند داشت. لازم به ذکر است خرید هدست های VoIP کم کیفیت ، می تواند منجر به مشکلات VoIP مانند تاخیر و لرزش شبکه شوند.

هدست‌های با کیفیت مناسب قطعی ندارند، دارای فناوری حذف نویز بوده و در کل کیفیت تماس را بهبود می‌بخشند.

 

 

  1. کامپیوتر یا لپ تاپ

در مرحله بعد، به کامپیوتر به عنوان سرور اصلی  برای تکمیل تجهیزات خود نیاز خواهید داشت. همچنین می‌توانید از رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌ها نه تنها برای انجام کار، بلکه برای برقراری و دریافت تماس‌های VoIP خود از طریق یک تلفن نرم‌افزاری استفاده کنید. به این ترتیب، کاربران می توانند تماس ها را مدیریت کنند و کاربرانی که از راه دور کار می کنند نیز می توانند از لپ تاپ خود برای اتصال از طریق نرم افزارهای مبتنی بر ابر و مجازی استفاده کرده و به کار خود ادامه دهند.

 

  1. داده های پرسرعت و اینترنت قابل اعتماد

در مرحله بعد، اگر از سیستم ویپ  برای مجموعه ای که تجارت و کسب و کار آن بر اساس تعاملات و پایدار ماندن تماس هاست، استفاده میکنید، قطعا به یک اینترنت قوی نیاز دارید. که این شامل یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد و پایدار با مودم و روتر است.

هنگام تنظیم اینترنت خود، لازم است ارائه دهنده خدمات اینترنت و تیم متخصص راه اندازی ویپ سیستم VoIP QoS برای سرویس VoIP راه اندازی کنند. کیفیت خدمات VoIP (QoS) می‌تواند به عیب‌یابی مشکلات صدا از طریق IP کمک کند. وقتی QoS راه‌اندازی می‌شود، می‌توانید ترافیک شبکه را اولویت‌بندی کنید تا تماس‌های مهم، ضروری را در اولویت قرار دهید. به این ترتیب، حتی با استفاده حداکثری  از اینترنت در باقی جهات ( ب غیر از ویپ) کیفیت تماس های دارای اولویت ثابت می ماند.

 

  1. خدمات تلفن VoIP

در نهایت، شما به یک سرویس تلفن VoIP نیاز دارید و می توانید آن را از هر ارائه دهنده خدمات تلفن مجازی دریافت کنید. با این حال، شما ارائه‌دهنده‌ای می‌خواهید که خدمات باکیفیت را با قیمت مناسب ارائه دهد و همه روزه پاسخگوی مشتریان خود باشد.

 

اکنون که می دانید چه تجهیزاتی برای VoIP مورد نیاز است، می توانید خدمات مناسب و با کیفیت بیشتر برای تلفن VoIP مجموعه خود دریافت کنید. شرکت راش بنیان مدرن پاژ در زمینه نصب و راه اندازی تلفن های ویپ و  خدمات مربوط به آن در 8 سال گذشته راه حل های ارتباط ابری را به مشاغل در سراسر ایران ارائه کرده است. و بهترین و موثرترین راه حل ها را برای تلفن های تحت شبکه ارائه می دهد.

می توانید با مشاوره با کارشناسان ما درباره خدمات VoIP ما بیشتر بدانید.

راش بنیان مدرن پاژ

لینک های مفید

راش بنیان مدرن پاژ

فعالیت خود را در سال 1394 با جمعی از  مهندسین و کارشناسان خلاق آغاز کردیم و برای مجموعۀ کاریمان نام تجاری «راش (Raush)» را برگزیدیم تا یادآور اهداف و آمال هایمان باشد. 
***********
مهندسین راش با بهره گیری از فناوری های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با اتکا به رشد و پیشرفت علمی ـ تخصصی تیم خود توانسته است نقشی موثر، تخصصی و کارساز در ارائه خدمات مذکور داشته باشد.

راه های ارتباطی

91003863 51(98+)

3863 3878 51(98+)

0494 597 938(98+)

instagram youtube telegram pinrtest aparat

شبکه های اجتماعی

resume
home
calc
user_panel